Umowa otwarta oraz umowa na wyłączność

Czym się różnią? Która jest bardziej korzystna?

UMOWA OTWARTA

Jedną z form współpracy jest tzw. UMOWA OTWARTA. Tu w procesie sprzedaży może brać udział nawet kilku pośredników.

Mogłoby się wydawać, że umowa otwarta jest najbardziej korzystna, gdyż pozostawia Ci furtkę do samodzielnej sprzedaży, a tym samym możliwości uniknięcia prowizji za pośrednictwo, przy jednoczesnym zaangażowaniu wielu biur.

Nic bardziej mylnego.

Jeżeli zdecydujesz się na tę formę współpracy musisz liczyć się z dużo mniejszym zaangażowaniem każdego z nich w przygotowanie oferty oraz niezbędne działania promocyjne, jako że zapłatę otrzyma tylko ten pośrednik, który sprzeda lub wynajmie nieruchomość i żaden z nich nie ma pewności czy otrzyma zwrot za poniesione nakłady finansowe oraz poświęcony czas.

Dla agentów podpisujących umowy otwarte często bardziej liczy się ilość podpisanych umów a nie jakość ich realizacji. Nie wynika to z ich złej woli a raczej z faktu iż taka ilość podpisanych umów nie pozwala im na większe zaangażowanie w obsługę każdej z nich.

Przy podpisaniu umowy z kilkoma biurami Twoja oferta ukazuje się na rynku w różnych wersjach, przez co traci spójność, a to jest niekorzystne i nie budzi zaufania.

OGRANICZENIA UMOWY OTWARTEJ

Jakie są ograniczenia umowy otwartej?

Biuro ogłasza nieruchomość udzielając znikomych informacji na temat Twojej nieruchomości mając z tyłu głowy, że Kupujący, na ich podstawie, dotrze do właściciela.

Tym samym ukrywa największe atuty Twojej nieruchomości, nie poda numeru działki, nie wskaże lokalizacji, która może być dużą zaletą.

Nie przygotuje home stagingu.

Nie zainwestuje w profesjonalną sesję zdjęciową, wirtualny spacer, czy drona. Pośrednik korzysta często ze zdjęć zrobionych przez samego właściciela.

UMOWA NA WYŁĄCZNOŚĆ

Kolejną formą współpracy z pośrednikiem nieruchomości jest UMOWA NA WYŁĄCZNOŚĆ, ta umowa wyklucza możliwość sprzedaży nieruchomości przez inne biura co daje pośrednikowi pewność, że po sprzedaży otrzyma zwrot poniesionych przez niego kosztów finansowych związanych m.in. z promocją nieruchomości, na którą składają się intensywne działania marketingowe.

Działania podejmowane przez pośrednika przy umowie na wyłączność to wyjątkowa dbałość o szczegóły zawarte w opisie nieruchomości, profesjonalnie przygotowana sesja, wirtualny spacer, prezentacja wideo również z wykorzystaniem drona.

Mając ten komfort, w przeciwieństwie do UMOWY OTWARTEJ, pośrednik wykonuje wszystkie możliwe działania aby w jak najkrótszym czasie doprowadzić do sprzedaży nieruchomości.

Agent pracujący na umowie na wyłączność zawsze wie wszystko o swojej nieruchomości.

Wszelkie obawy klienta co do umowy na wyłączność wynikają zwyczajnie z jego niewiedzy co ta wyłączność oznacza .

Współpraca z jednym biurem jest dla klienta bardziej korzystna, nie musi się on już kontaktować z wieloma biurami chociażby po to by informować o wszelkich zmianach takich jak np. chęć zmiany ceny, dzięki temu oszczędza mnóstwo czasu, a osoby zainteresowanej kupnem nie wprowadza w błąd, gdy w internecie widzi kilka różnych cen. Zainteresowany kupnem nieruchomości zawsze to zauważy, co w konsekwencji będzie budzić jego wątpliwości i zniechęci do kontaktu.

Informacje płynące z jednego biura są spójne, prezentowane w najlepszy możliwy sposób i skutecznie docierają do grupy docelowej.

Przy umowie na wyłączność pośrednik dopina transkcję od A-Z:

– udziela właścicielowi wsparcia przy kompletowaniu dokumentacji,

– kontaktuje się z potencjalnymi kupującymi,

– organizuje podpisanie aktu u notariusza i często pomaga przy uzyskaniu kredytu.

Kierując się dobrem naszych klientów, chcąc zapewnić im jak najwyższy poziom obsługi, w naszym biurze pracujemy tylko na UMOWACH NA WYŁĄCZNOŚĆ.

Korzyści z umowy na wyłączność:

– Wysoka jakość oferty

– Jawna lokalizacja nieruchomości

– Wgląd właściciela w proces sprzedaży

– Pełny zakres promowania oferty

– Bezpieczeństwo transakcji

– Kompetentna treść ogłoszenia

– Uzyskanie wysokiej ceny za nieruchomość